Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с нашей политикой использования файлов «cookie»
Согласен

Kas ir gudrās mājas projekts?

No kā sastāv gudrās mājas projekts?

Iztēlosimies, ka Jūs vēlaties uzbūvēt putnu būrīti vai kaķu mājiņu. Uzdevums ir izveidot kvadrātveida mājiņu ar caurumu un siltumizolāciju. Šim nolūkam ir nepieciešama koksne – karkasam, finieris – sānu šķautnēm un pamatnei. Jūs dodaties uz tuvākajiem saimniecības preču veikaliem un plānojat nopirkt visus nepieciešamos materiālus. Bet te rodas jautājums – kāda garuma koka dēļi Jums jāpērk, cik materiāla Jums vajag priekš šķautnēm un grīdas? Cik daudz siltumizolācijas materiāla vajag? Neesot rasējumam, Jūsu uzdevums būs neizpildāms. Vienkāršākais rasējums kalpos par Jūsu topošās mājiņas projektu.
Jūs ieplānosiet gatavās konstrukcijas izmēru, zināsiet, kādi būs karkasa un visu tā šķautņu izmēri. No rasējuma Jūs varēsiet arī saprast to, kāds instruments Jums būs nepieciešams – finierzāģis vai cirkulārais zāģis utt. Jau rasējuma stadijā Jūs varēsiet aprēķināt savus izdevumus un ieplānot optimālākos materiālu apjomus.
Gudrās mājas projekts – tas ir plāns, kura izstrādē tiek ņemtas vērā klienta vēlmes un telpas reālās tehniskās iespējas, piemēram, elektrotīkla spriegums, sienu platība vai elektroinstalācijas punktu skaits.
Ir jāņem vērā, ka neviens gudrās mājas detektors nedarbojas bez elektroenerģijas. Ir svarīgs arī detektoru skaits – Jums var būt garāža, dzīvoklis vai liela māja ar dažādiem guļamistabu plānojumiem. Jūsu gudrās mājas gala funkcionāls arī mēdz būt dažāds – tā var būt apkures vai drošības sistēmu automatizācija, apgaismojuma automatizācija vai arī viss vienlaikus.

Slikts gudrās mājas piemērs.

Aplūkosimies iztēlotā varoņa Jāņa piemēru, kas ir izlēmis uzstādīt gudro māju patstāvīgi un bez projekta.

Jānis nolēma instalēt gudrās mājas komplektu savā dzīvoklī, neizstrādājot projektu. Ieraudzīja ekonomisko variantu tīmeklī, kas darbojas caur WI-FI tīklu. Izlasot komplekta anotāciju, kur tika aprakstītas visas detaļas, Jānis ar prieku nopērk to un gaida piegādi. Viņš jau iztēlojas, kā pasaka savam virtuālajam asistentam: "Ieslēdz gaismu guļamistabā", un gaisma tūlīt ieslēdzas!

Pienācis piegādes laiks, Jānis saņem paku, sāk to atsaiņot, lasīt instrukcijas un, apbruņojoties ar instrumentiem, pāriet pie uzstādīšanas. Pirmais, ar ko sastopas Jānis, ir tas, ka gudrajam relejam no komplekta bez diviem vadiem - "fāze" un "masa" - ir nepieciešams papildus "zemējums". Taču Jāņa mājā tas nav paredzēts. Tālāk, veicot aprīkojuma montāžu, Jānis atklāj, ka viņa WI-FI maršrutētājs atrodas pārāk tālu no gudrā detektora, turklāt starp tiem ir divas betona sienas. Ierīce vienkārši nedarbojas šādā attālumā. Jānis ir atrisinājis šo problēmu, izdarot caurumus divās sienās un izvelkot caur tām vadu. Lai gan tas bojā mājas ārējo pievilcību, toties ir funkcionāli! Jānis ir instalējis papildu WI-FI maršrutētāju tajās zonās, kur nav seguma. Signāls tagad ir parādījies, taču mājās tagad ir divi WI-FI tīkli ar dažādiem nosaukumiem, un visas ģimenes locekļu ierīces nepārtraukti pārslēdzas no viena meršrutētāja uz otru, tādējādi radot diskomfortu dzīvokļa iemītniekiem.

Bet Jāņa sapnis darbojas! Lai ar balsi ieslēgtu gudro ierīci, Jānis iet uz viesistabu, kur stāv viņa gudrais skaļrunis, un lūdz ieslēgt gaismu citā istabā. Tad viņš atgriežas atpakaļ šajā istabā, kad viņam vajag izslēgt gaismu. Viņš mēģina izmantot speciālo mobilo aplikāciju, bet kaut kas nestrādā. Ierīce nepaspēja pieslēgties nepieciešamajam meršrutētājam. Tā gudrā māja kļūst par īstu pārbaudījumu.

Kas ietilpst gudrās mājas projektā?

Gudrās mājas projekta uzdevumos ietilpst:

  • Saskaņot Jūsu vēlmes un vajadzības.
  • Izplānot komunikācijas, ieviest papildus elektroinstalācijas vai aprīkojumu konkrētajiem Jūsu gudrās mājas uzdevumiem.
  • Izveidot aprīkojuma plānu priekš sistēmu integrācijas ar iespēju turpmāk papildināt to pēc Jūsu vēlēšanas.

Projekta rezultātā Jūs un izpildītājs precīzi zināsiet, ko vēlaties, kas tam ir nepieciešams, kādi darbu veidi tiks iekļauti, kādi materiāli un ierīces jānopērk. Būs skaidri zināmi realizācijas termiņi. Mūsdienu gudro māju tehnoloģijas spēj apmierināt praktiski visas klientu vēlmes, neatkarīgi no nekustamā īpašuma veida. Viss ir atkarīgs no pareizas projekta izveides un atbilstoša aprīkojuma izvēles. Šobrīd nepastāv tādi gudro māju risinājumi vai tehnoloģijas, ko nebūtu iespējams apvienot. Jautājums ir tikai pareizajā projekta sagatavošanā.
Sazināsimies?
Atstājiet savu kontaktinformāciju, un mūsu speciālisti izvēlēsies piemērotāko risinājumu Jūsu projektam