Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с нашей политикой использования файлов «cookie»
Согласен

Cik ilgu laiku aizņem gudrās mājas instalācija?

Gudrās mājas instalācija norisinās vairākos posmos.

  • Pirmais posms ir projektēšana. Uzņēmuma speciālists kopā ar Jums sastāda Jūsu vēlmju sarakstu attiecībā uz topošās gudrās mājas funkcionālu. Tālāk, pamatojoties uz Jūsu mājas tehnisko projektu, tiek izveidots gudrās mājas projekts, ievērojot norādītās vēlmes un automatizācijas sistēmas. Projekta sastādīšanas laiks ir no 2 dienām līdz dažām nedēļām – atkarībā no Jūsu mājas platības, istabu skaita un vēlamā funkcionāla.
  • Otrais posms – tehniskā montāža Jūsu mājā. Parasti, ja māja nav liela, montāža var aizņemt no 2 līdz 6 stundām. Ja ir nepieciešams veikt elektroinstalācijas darbus un sienu rekonstrukciju, darbi aizņems no 2 dienām un vairāk.
  • Trešais posms — vadības servera instalācija un visu detektoru iestatīšana, automatizāciju un scenāriju organizācija. Tas aizņem no 2 stundām un vairāk atkarībā no projekta plašuma un gudro detektoru skaita. No pasūtījuma brīža līdz gatavajam projektam 2-3 istabu dzīvoklim vidēji paiet 3 dienas, bet lielākos projektos viss process var aizņemt dažas nedēļas.

Ko nozīmē "Gudrās mājas automatizācija"?

Gudrās mājas sistēmā ar jēdzienu "automatizācija" tiek apzīmēta gudrās ierīces izmantošana noteiktajos scenārijos. Piemēram, aizkaru vadības detektors tiek iedarbināts ar saulrietu. Pēc saulrieta aizkari pie Jūsu mājas logiem tiek automātiski aiztaisīti – tas ir tikai viens no gudrās mājas automatizācijas piemēriem.
Pastāv vairāki automatizācijas veidi:

  • Pirmais veids — detektoru savstarpējās mijiedarbības scenāriji.
  • Otrais veids — mijiedarbība ar apkārtējo vidi.
  • Trešais veids — mijiedarbība ar fizisko vadību.

Piemēram: kam jānotiek, ja Jūs paši ieslēgsiet gaismas slēdzi viesistabā? Var izmantot vienkāršo ieslēgšanas mehānismu, taču var arī uzreiz palaist gatavo scenāriju ar veselu virkni dažādu gudro ierīču.

Kas ir gudrās mājas "skatuve"? Kādēļ tā ir vajadzīga?

Skatuve gudrās mājas sistēmu projektēšanā – tās ir aprīkotās ar gudrām ierīcēm "virtuālās istabas", kur inženieris projektētājs veido visu ierīču vadības scenārijus.
Iztēlosimies Jūsu istabu. Tajā ir gaisma, slēdzis, kontaktligzda, dažādas ierīces. Ir ierīces, ko Jūs lietojat regulāri, un ir tādas, kas tiek izmantotas retāk. Piemēram, istabā var būt vairāki gaismas avoti – griestu lampa un nakts lampiņa. Ir kondicionieris, televizors, gudrais skaļrunis un elektriskās žalūzijas pie logiem. Vēl ir apsardzes sistēmu detektori un ārtelpu videonovērošanas kamera. Visas iepriekš minētās ierīces ir tikai vienas istabas elementi. Gudro māju inženieris projektētājs izveido Jūsu istabas virtuālās skatuves projektā. Tālāk tiek izveidots optimālākais ierīču mijiedarbības modelis, lai visas ierīces un scenāriji darbotos ātri un nevainojami. Viss Jūsu gudrās mājas projekts sastāv no skatuvēm un scenārijiem.
Sazināsimies?
Atstājiet savu kontaktinformāciju, un mūsu speciālisti izvēlēsies piemērotāko risinājumu Jūsu projektam